Zapraszamy na Brwinowską Scenę Kabaretu Literackiego! ___ Danuta Błażejczyk - rozpoczęła swoją profesjonalna drogę artystyczną w 1985 w marcu, kiedy stanęła przed komisją egzaminacyjną przyznającą uprawnienia estradowe osobom, które nie ukończyły średniej szkoły muzycznej. Przewodniczącym jury był Andrzej Strzelecki, a w komisji zasiadali między innymi: Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Jerzy Derfel, Jerzy Dobrowolski. Danuta Błażejczyk została zaproszona do udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała swoja pierwszą premierową piosenkę "Taki cud i miód", autorstwa Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego. Otrzymała za nią Nagrodę Specjalną Jury za indywidualność artystyczną, a także roczne stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ten debiut otworzył jej drogę na bardzo różnorodne działania artystyczne. Została zaproszona do udziału w dyplomowym przedstawieniu teatralnym w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego "Złe zachowanie". Ten spektakl oparty na muzyce Fatts Waller'a uzyskał 5 nagród na Festiwalu Teatralnym w Arrezzo. Z grupą Andrzeja Strzeleckiego współpracowała ponad 3 lata, odbywając tournee po RFN, Włoszech, Francji i Szwecji.
Jacek Fedorowicz - aktor, satyryk. Ukończył Wydział Malarstwa w gdańskiej PWSSP. Aktor studenckiego teatru Bim-Bom w Gdańsku. W 1960 zadebiutował w filmie "Do widzenia do jutra" Janusza Morgensterna. W latach 1963-71 był współtwórcą cyklicznych programów rozrywkowych w Telewizji Polskiej, współautor audycji radiowej "60 minut na godzinę". Był też czynny w niezależnym życiu kulturalnym jako grafik (Komiks "Solidarność" - 500 pierwszych dni) i artysta estradowy. Autor programów satyryczno-politycznych rozpowszechnianych w latach 80-tych poza cenzurą. Od 1989 ponownie występuje w telewizji i publikuje w prasie, jest m. in. autorem i głównym wykonawcą popularnego programu "Dziennik telewizyjny".
Marek Majewski - autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta i reżyser, a także konferansjer programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Urodził się w roku 1952 w Warszawie, w znaku Skorpiona, co już wróżyło mu karierę artysty – satyryka. Warszawiak – jak mówi – z pradziada, ale nie z dziada. Bo dziadek musiał przed prześladowaniami carskimi uciekać z Warszawy i do swojego miasta wrócił dopiero jego syn, czyli ojciec Marka. Od dzieciństwa związany z warszawską dzielnica Żoliborz. W czasie okupacji, mama prowadziła tajne komplety, ojciec zaś walczył w Powstaniu Warszawskim. Jest artystą – samoukiem. Z wykształcenia mgr inż. lotnictwa, ze specjalnością konstruktor lotniczy, co niewątpliwie pomaga mu przy konstruowaniu piosenek, wierszy i fraszek. ___ WSTĘP PŁATNY / BILETY: sala główna – 30 zł, sala boczna – 10 zł REZERWACJA MIEJSC: 538 306 195 / zapisy@ok.brwinow.pl